Follow Up.

Ze szkoleniami jest jak z zapachem świeżego chleba w piekarni. Zaraz po wejściu zapach jest bardzo intensywny, ale szybko słabnie i po paru chwilach nie czujemy go wcale. Podobnie jest z motywacją po opuszczeniu sali szkoleniowej. Na szczęście silną motywację jesteśmy w stanie utrzymywać dłużej. Jak? Stosując follow-up.

3 najczęściej zadawane pytania

Tak, ale nie jedyny. Jest jeszcze drugi cel - równie ważny. Uczestnicy wracają z pakietem nowych narzędzi, które zaczynają stosować w rozmowach z realnymi klientami. To może dać duże profity, ale należy monitorować poprawność użycia narzędzi w trzech wymiarach. Pierwszy, to prawidłowość mechanizmu - czy windykator nie idzie na skróty i tym samym nie osłabia siły perswazyjnej danej techniki. Drugi, to umiejscowienie techniki - czy jest ona stosowana we właściwym momencie rozmowy. Trzeci, to odpowiedni odbiorca - niektóre techniki są bardziej uniwersalne, a inne mają 'stargetowany' konkretny typ klienta. W trakcie szkolenia oczywiście uczestnicy poznają te zasady, ale należy pamiętać, że szkolenie to najczęściej tylko 2 dni pracy, a każdy windykator ma swoje nawyki wypracowywane latami. Dlatego samo przekonanie do nowych narzędzi nie wystarczy, potrzebne jest stałe wsparcie. I to wsparcie zapewniają właśnie działania follow - up.
Minimum 3, maksimum 12 miesięcy.
To zależy od kilku kluczowych czynników, dlatego ostateczną propozycję przygotowujemy zawsze po dokładnymi ich ustaleniu. Chodzi głównie o: liczbę uczestników, możliwości techniczne zleceniodawcy, dostępność czasu na przeprowadzenie projektu, możliwości zaangażowania liderów/trenerów wewnętrznych i oczywiście wysokości budżetu. Ponizej przedstawiamy krótką charakterystykę dwóch bardzo angażujących i rozbudowanych form Follow-up wykorzystujących wiele narzędzi grywalizacyjnych.

Charakterystyka

Ponizej przedstawiamy krótką charakterystykę dwóch bardzo angażujących i rozbudowanych form Follow-up wykorzystujących wiele narzędzi grywalizacyjnych.

 • możliwość przeprowadzenia na dużej grupie uczestników (do 200 osób) będących w różnych lokalizacjach
 • start gry poprzedza kampania marketingowa
 • fabułę stanowi dziki zachód
 • uczestnicy wchodzą do gry wybierając jedną z trzech frakcji, z których każda ma swoje silne i słabe strony
 • czekają ich różne zadania i wyzwania, które przyjdzie im wykonywać zarówno indywidualnie jak i w swoich frakcjach
 • każdy uczestnik ma swoją ścieżkę rozwoju i sam decyduje o wyborze zadań (UWAGA: zadania związane są z weryfikacją narzędzi przedstawionych na szkoleniu oraz ich dalszym rozwojem)
 • angażującą rolę spełniają dodatkowo: karty gry, możliwość rywalizacji, współpraca oraz wirtualna waluta zdobywana za rozwiązywanie kolejnych zadań
 • uczestnicy wymieniają walutę według własnego uznania. Mogą kupić: pakiety dodatkowych technik, analizę swoich rozmów, sesję coachingową, czy miejsce na kolejnym szkoleniu.
 • Projekt możliwy do przeprowadzenia na grupie do 100 uczestników, u których wcześniej przeprowadzono audyt kompetencji i dysponują DNA WINDYKATORA
 • Wejście do gry odbywa się przez rozwiązanie zagadki i znalezienie klucza do ukrytej galaktyki.
 • Po wejściu uczestnicy deklarują wybór jednej z dwóch nacji. Tu zadania bardziej niż przy 'Rewolwerowcach' związane są z ich profilami kompetencyjnymi.
 • W trakcie trwania gry wykonują zadania indywidualne, grupowe, ale także ryzykowne misje szpiegowskie. Wszystkie zadanie związane są z rozwojem kompetencji windykacyjnych.
 • Walutę, którą uczestnicy zdobywają, mogą wykorzystywać gdy pojawia się w galaktyce handlarze. W tej roli - my:) Mogą wtedy zakupić: pakiety dodatkowych technik, analizę swoich rozmów, sesję coachingową, czy miejsce na kolejnym szkoleniu.

Masz więcej pytań dotyczących prowadzonych przez nas działań FOLLOW UP - zadzwoń! Chętnie przyjedziemy do Ciebie i przedstawimy szczegóły.

+48 668 164 517
biuro@architekciwindykacji.pl

Zadzwoń lub napisz do nas teraz.

+48 668 164 517
biuro@architekciwindykacji.pl
Architekci Windykacji
Ul. Idzikowskiego 14a/4, 54-129 Wrocław
NIP: 8992485794, REGON: 022460084