Architekci Windykacji - Szkolenia - budujemy kompetencje
Optymalizujemy interwencje windykacyjneUczymy tylko sprawdzonych technikDopasowujemy się do środowiska windykacyjnego Klienta

Gry windykacyjne, czyli grywalizacja w szkoleniach z windykacji

GRYWALIZACJA SZKOLENIA WINDYKACYJNE

Czym jest grywalizacja? Co daje wprowadzenie grywalizacji do szkoleń? W czym te szkolenia są lepsze od tradycyjnych?

Czy zastanawiałeś się kiedyś co tak naprawdę sprawia, że niektórzy potrafią spędzać całe godziny grając w fabularne i komputerowe gry? A może sam jesteś jedną z ofiar ich magnetycznego przyciągania i angażowania? Dziś elementy mechaniki gier zostały przeniesione do sprzedaży, marketingu, nauki języków obcych, a także rozwoju osobistego, dzięki czemu to co kiedyś wydawało się mało atrakcyjne nagle wciąga i motywuje. Ten wciąż nowy, choć znany już na całym świecie, trend to Grywalizacja (ang. gamification).

Czym jest grywalizacja?

Paweł Tkaczyk (główny propagator na rynku polskim), definiuje ją dwutorowo:

  • Grywalizacja to użycie mechanizmów znanych z gier (planszowych, towarzyskich, komputerowych) do zmiany zachowań ludzi poza kontekstem gry.
  • Grywalizacja to także wstrzykiwanie frajdy do czynności (takich jak praca, ranne wstawanie, oszczędzanie na emeryturę czy nauka), które normalnie frajdy nie sprawiają.

Czy zatem można wprowadzić te mechanizmy do szkoleń windykacyjnych?

Spróbowaliśmy. I udało się:) Jako pierwsi w Polsce wstrzyknęliśmy grywalizację do szkoleń windykacyjynch zamieniając typowe, tradcycyjne 8 godzinne spotkanie, na którym na zmianę słucha się trenera i wykonuje ćwiczenia, na angażującą rozgrywkę, która wciąga nawet najbardziej sceptycznych uczestników. W trakcie szkolenia ludzie rywalizują ze sobą w zespołach wykonując zadania przy kolejnych stanowiskach, a ich celem jest zdobycie nagrody głównej ukrytej w sejfie, którą jest pakiet 100 sprawdzonych i skutecznych zwrotów windykacyjnych. Zadania przy wszystkich stołach mają oczywiście charakter windykacyjny i skupiąją sie na jednej wybranej kompetencji, tyle tylko że ubrane są w dużo atrakcyjniejszą formę i zaszyte w kompleksową rozgrywkę. Oprocz zadań typowo windykacyjnych uczestnicy wykorzystują także tzw. karty gry, które zawsze podnosza napięcie w sali, bo są wśród nich karty ofensywne, defensywne i najbardizej chodliwe...klątwy. 

Uczestnicy dobrze się bawią i angażują. To wszystko?

Nie. Oprócz przyjemnie spędzonych dwóch dni, zaobserwowaliśmy, że ludzie lepiej adaptują wiedzę i łatwiej przekuwają ją w umiejętności, niż podczas tradycyjnych szkoleń. Ponadto ten rodzaj szkoleń wyzwala w ludziach większe pokłady motywacji i większą chęc testowania nowych narzędzi po powrocie do codziennej pracy.

Anonimowe ankiety.

99% uczestników na pytanie Czy gdybyś miał możliwość chciałbyś wziąć udział w kolejnym szkoleniu prowadzonym przez firmę Architekci Windykacji odpowiada TAK.

Na pytania:

  1. W jakim zakresie chciałbyś po szkoleniu wykorzystać treści szkoleniowe w swojej codziennej pracy na stanowisku? 
  2. Oceń na ile realna jest możliwość praktycznego i konkrentego wykorzystania poznanych treści szkoleniowych na Twoim stanowisku pracy?

 W skali 6 stopniowej, średnia ocena jest zawsze powyżej 5, niezależnie czy uczestnikami są pracownicy firm windykacyjnych, banków czy działów finansowych firm z branży B2B.

Wejdź do gry - www.grywindykacyjne.pl - poznaj więcej szczegółów szkolenia.